Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://twitter.com/search?q=kharkiw
źródło: https://twitter.com/search?q=kharkiw
Ogłoszona przez Rosję częściowa mobilizacja nie przesądzi losów wojny - oceniają ukraińscy eksperci i wojskowi.
Wczoraj Władimir Putin zapowiedział wysłanie na wojnę rezerwistów. Tymczasem ukraińska armia broni swojego terytorium przed szturmami Rosjan w Donbasie. Zadaje też Rosjanom straty.

Choć Rosjanie rozpoczęli mobilizację już wczoraj i zapowiadają, że obejmie ona 300 tysięcy rezerwistów, to nie wiadomo kiedy faktycznie trafią oni na front. Ekspert wojskowy Petro Czernyk zaznacza, że zwiększenie liczby rosyjskich żołnierzy na Ukrainie utrudni wyzwalanie kolejnych terytoriów. W jego ocenie, przeciwnik nie zamierza rezygnować i będzie robił wszystko co możliwe, aby opóźnić swoją porażkę, dlatego będzie rzucać na front setki tysięcy, a może i miliony Rosjan. „Musimy się przygotować do poważnych walk.” - podkreśla ukraiński ekspert.

Według ukraińskiego sztabu generalnego Rosjanie ostatniej doby kontynuowali próby szturmów w Donbasie. Ataki Rosjan zostały odparte we wsiach Zajcewe i Ordaniwka w okolicach Bachmutu, oraz w Nowomychajliwce na południowy zachód od Doniecka.

Z kolei na południu kraju, ukraińskie wojska artyleryjsko-rakietowe niszczyły rosyjskie składy amunicji, punkty dowodzenia, udaremniły też próbę przejazdu rosyjskiego sprzętu wojskowego przeprawą przez Dniepr.
Relacja Pawła Buszki [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty