Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Minister zdrowia Adam Niedzielski informuje, że obecnie nie widać wyraźnego spadku hospitalizacji wśród osób chorujących na COVID-19.
W tej chwili resort zdrowia odnotowuje tygodniowy przyrost hospitalizacji na poziomie 500 osób, a w szpitalach z tego powodu przebywa w sumie ponad 2,7 tys. pacjentów.

Adam Niedzielski podkreślił na konferencji prasowej, że od początku sierpnia mamy jednocześnie ustabilizowaną liczbę chorych pod respiratorami. - 62 pacjentów jest pod respiratorami. Odsetek pacjentów pod respiratorami jest zdecydowanie mniejszy niż w poprzednich falach - podkreślił Niedzielski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że po kilku tygodniach dynamicznych wzrostów liczby zakażeń koronawirusem, w tym tygodniu ten proces wyhamował. Ostatniej doby w Polsce wykryto 4226 przypadków zakażenia. Minister mówił, że szósta fala koronawirusa zwalnia. Adam Niedzielski dodał, że o hamowaniu szóstej fali świadczy też między innymi stabilizująca się liczba zleceń na testy. Wskazywał także, że w części województw już teraz mamy do czynienia ze spadkiem liczby zakażeń.

Minister zdrowia przekazał również, że obecnie za prawie sto procent przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce odpowiada wariant omikron.
Adam Niedzielski podkreślił na konferencji prasowej, że od początku sierpnia mamy jednocześnie ustabilizowaną liczbę chorych pod respiratorami.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty