Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Policja otrzymała zawiadomienie w sprawie popełnienia przestępstwa dotyczące organizatora tragicznej wycieczki do Medjugorje.
Złożył je mazowiecki urząd marszałkowski. Urząd ustalił, że biuro podróży "U Brata Józefa" działało bez wymaganego wpisu do rejestru organizatorów turystyki. Jak mówiła rzeczniczka urzędu Marta Milewska, działalność taka podlega regulacjom ustawy o imprezach turystycznych.

W związku z brakiem wpisu biura podróży do rejestru organizatorów turystyki urząd zgłosił sprawę organom ścigania.

- Wszczęliśmy także postępowanie administracyjne w sprawie wydania z urzędu decyzji o zakazie wykonywania działalności objętej wpisem do rejestru przez okres trzech lat dla właściciela biura podróży "U Brata Józefa" - mówi Milewska.

W sprawie wypadku w Chorwacji śledztwo prowadzi też Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Postępowanie jest na etapie gromadzenia materiału dowodowego.

Do wypadku polskiego autobusu doszło w sobotę nad ranem na autostradzie A4 na północ od Zagrzebia. Zginęło 12 osób, a 32 zostały ranne. Wszystkie ofiary wypadku to polscy obywatele, którzy pielgrzymowali do Medjugorje.
Jak mówiła rzeczniczka urzędu Marta Milewska, działalność taka podlega regulacjom ustawy o imprezach turystycznych. W związku z brakiem wpisu biura podróży do rejestru organizatorów turystyki urząd zgłosił sprawę organom ścigania.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty