Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Niepubliczne przedszkola i szkoły mogą starać się o ministerialne dofinansowanie na inwestycje. Budżet programu to 100 milionów złotych, o które może się ubiegać 6 tysięcy niepublicznych placówek edukacyjnych.
Jak powiedział w Białymstoku wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, to pierwszy taki program dla szkół niesamorządowych. Pieniądze mogą zostać przeznaczone na remont, rozbudowę, zakup nieruchomości lub wyposażenie szkoły. Jedna placówka może uzyskać od kilkuset tysięcy do około dwóch milionów złotych.

Wiceminister dodał, że placówki samorządowe mogły korzystać z kilku programów rządowych, m.in. Polskiego Ładu, gdzie samorządy składały wnioski na projekty oświatowe. Zauważył, że dotąd na ten cel przyznano z tych programów blisko 7 miliardów. Dodał, że szkoły otrzymały też duże środki na doposażenie w ramach programu walki z pandemią. Natomiast placówki niesamorządowe, jak mówił, dotąd tego typu programu jeszcze nie miały.

Nabór wniosków do programu już się rozpoczął i potrwa do końca października. Z uwagi na ograniczony budżet programu wiceminister zasugerował, by zainteresowane placówki nie czekały z tym do ostatniej chwili.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty