Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Okręgowa Rada Adwokacka w Koszalinie wszczęła postępowanie dyscyplinarne w sprawie mecenas Katarzyny R. ze Słupska. Prawniczka została tymczasowo aresztowana na dwa miesiące. Prokuratura postawiła jej cztery zarzuty, w tym usiłowania zabójstwa.
39-latka miała ugodzić nożem dwóch mężczyzn. Jeden z nich jest w ciężkim stanie w szpitalu. Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Koszalinie mecenas Ryszard Bochnia podkreślił, że czeka na oficjalnie dokumenty w tej sprawie, ale postępowanie w sprawie mecenas Katarzyny R. zostało już wszczęte.

- Jako Rada Adwokacka na podstawie posiadanych informacji wszczęliśmy już postępowanie dyscyplinarne w sprawie pani mecenas. Będzie toczyło się niezależnie, równolegle obok postępowania karnego - mówił mecenas Ryszard Bochnia.

Dziekan Rady Adwokackiej podkreślił, że Katarzyna R. w styczniu tego roku złożyła wniosek o przeniesienie ją na listę adwokatów niewykonujących zawodu. Nie ma to jednak wpływu na los postępowania dyscyplinarnego.

Oprócz zarzutów usiłowania zabójstwa prokuratura zarzuca Katarzynie R. uszkodzenie ciała jednej osoby, znieważenie policjantów oraz stawianie oporu podczas zatrzymania i prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty