Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
framex.pl

Mat. google.com/maps
Mat. google.com/maps
Pojawiły się nowe informacje w sprawie śledztwa chorwackiej prokuratury, dotyczącego wypadku sobotniego polskiego autokaru. Śledczy zlecili badania ważne dla ustalenia przyczyn tragedii.
Obydwa badania dotyczyć będą zmarłego w wypadku kierowcy autobusu. Biegli będą musieli przeprowadzić sekcję zwłok a także badanie toksykologiczne. Prawdopodobnie dość poważnemu zniszczeniu uległ tachograf autobusu. Nieoficjalnie takie informacje potwierdzają polskie służby. Z tego powodu nie będzie możliwe odczytanie prędkości pojazdu w momencie katastrofy.

Zachowały się natomiast karty kierowców. Polskie Radio potwierdziło, że są one w posiadaniu chorwackiej policji. Ich odczyt pozwoli ustalić jak zmieniali się kierowcy i jaki mieli odpoczynek. Nie ma natomiast szans, że w poniedziałek do kraju wrócą kolejni poszkodowani.

- Musi minąć jeszcze kilka dni. To nie będzie dziś czy jutro. Jesteśmy w kontakcie z polskimi kolegami i ustalamy w gronie medyków, co dla polskich pacjentów będzie najlepsze - powiedział wicedyrektor Centralnego Szpitala Uniwersyteckiego Milivoj Novak.

Z 28 rannych - do kraju wróciło do tej pory czterech poszkodowanych. W wypadku zginęło 12 osób.
Relacja Piotra Piętki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty