Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. źródło: https://www.whitehouse.gov/
Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden. źródło: https://www.whitehouse.gov/
Po kolejnym tygodniu izolacji prezydent USA Joe Biden ma negatywny wynik testu na COVID-19. Amerykański przywódca pozostanie w izolacji do czasu potwierdzenia wyniku - informuje Biały Dom.
U Joe Bidena po raz pierwszy stwierdzono Covid-19 21 lipca, kilka dni po powrocie z podróży na Bliski Wschód. Przez pięć dni prezydent USA był leczony antywirusowym lekiem PAXLOVID i łagodnie przechodził infekcję. Po ustąpieniu objawów i negatywnym teście na Covid powrócił do pracy. Jednak przeprowadzony kilka dni później test antygenowy ponownie dał wynik pozytywny.

Lekarz Białego Domu Kevin O’Connor tłumaczył, że "powrót" pozytywnych wyników testów zdarza się u osób leczonych PAXLOVIDEM. 79-letni amerykański przywódca ponownie poddał się izolacji i pracował zdalnie, choć nie miał poważnych objawów choroby. W sobotę, czyli w ósmym dniu od ponownego wykrycia wirusa, test antygenowy dał w końcu wynik negatywny. Prezydent nadal czuje się bardzo dobrze - zapewnił doktor O’Connor w raporcie o stanie zdrowia amerykańskiego przywódcy.

Prezydencki lekarz poinformował, że Joe Biden pozostanie w izolacji do czasu uzyskania drugiego negatywnego wyniku testu na Covid.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty