Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Matthias_koll_leverkusen
Fot. pixabay.com / Matthias_koll_leverkusen
Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował w Radiu Gdańsk, że wyhamowuje fala zakażeń koronawirusem w Polsce. Wczoraj odnotowano 618 nowych infekcji.
Wiceszef resortu zdrowia powiedział, że ministerstwo zawsze porównuje ten wynik do ubiegłego tygodnia i już od kilkunastu dni obserwuje zmniejszoną liczbę zakażeń.

"Dzisiaj jest to wzrost o około 5 procent w porównaniu do poprzedniej niedzieli. W ciągu ostatnich kilku dni widzieliśmy, że te wzrosty już kilkuprocentowe, nie tak, jak było to w poprzednich tygodniach - 60, nawet 80 procent" - mówił wiceminister.

W każdej przychodni można zrobić bezpłatny test na obecność koronawirusa. Przychodnie muszą je zamówić w Agencji Rezerw Strategicznych.

"Przy nowych wariantach koronawirusa dołączają się nowe objawy" - zaznaczył Waldemar Kraska. "Nadal występuje katar, kaszel, ból głowy, gorączka, ból gardła i mięśni, ale dołączyły się do tego objawy, których wcześniej nie obserwowaliśmy - uczucie zmęczenia tuż po obudzeniu, szumy w uszach, ból karku, wrażliwość na światło - to są dość nietypowe objawy" - podkreślił wiceminister.

W szpitalach jest obecnie około dwóch tysięcy osób z Covid-19.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty