Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://www.chicagotribune.com/news/breaking/ct-highland-park-shooting-day-after-20220705-2bfeprry5vckpjhugmn5oiuaj4-story.html
źródło: https://www.chicagotribune.com/news/breaking/ct-highland-park-shooting-day-after-20220705-2bfeprry5vckpjhugmn5oiuaj4-story.html
Sprawca strzelaniny na przedmieściach Chicago podczas parady z okazji Święta Niepodległości planował atak od wielu tygodni - poinformowała amerykańska policja.
Napastnik, który zastrzelił 6 osób i ranił ponad 30 został aresztowany. Dziś postawione mu zostaną wstępne zarzuty.

21-letni Robert Crimo otworzył ogień do uczestników świątecznej parady z dachu budynku w centrum Highland Paerk na przedmieściach Chicago. Według policji oddał ponad 70 strzałów z karabinu typu AR-15.

- Podczas ataku Crimo był przebrany w kobiecy strój by zamaskować tatuaże na twarzy, ukryć swoją tożsamość. Miało mu to również pomóc w ucieczce wraz z uczestnikami parady, gdy na miejscu zapanował chaos - poinformował rzecznik lokalnej policji sierżant Christopher Covelli.

Po ataku sprawca uciekł do domu swojej matki i odjechał jej samochodem. Kilka godzin później został aresztowany. W samochodzie miał drugi karabin a jego domu znaleziono kilka innych sztuk broni.

- Wszystkie należały do niego, kupił je legalnie - powiedział Covelli.

Według prowadzących śledztwo sprawca działał samodzielnie i przygotowywał atak od wielu tygodni. Motywy jego działania nie są znane. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.
Relacja Marka Wałkuskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty