Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / Bluesnap
Fot. pixabay.com / Bluesnap
Ukraina liczy, że Unia Europejska w krótkim czasie nałoży na Rosję 7. pakiet sankcji gospodarczych. Mówił o tym w telewizji Ukraina24 Taras Zahorodnij, współkierujący ukraińską grupą antykryzysową.
Zachodnie sankcje mają osłabić rosyjskie przedsiębiorstwa i banki na tyle, żeby nie były zdolne do finansowania militarystycznej polityki Władimira Putina.

W ocenie Tarasa Zahorodnego, Unia Europejska powinna rozszerzyć embargo na rosyjski gaz i jeszcze mocniej ograniczyć dostęp rosyjskiego sektora bankowego do światowych rynków finansowych.

- Chodzi na przykład o wykluczenie Rosji z FATF-u, czyli organizacji przeciwdziałającej praniu pieniędzy. Europa musi zrobić jeszcze jeden krok do ograniczenia wykorzystywania gazu. Oni powinni coraz aktywniej budować i wykorzystywać terminale do importu gazu, który otrzymają ze Stanów Zjednoczonych, Kataru czy Izraela - mówił Zahorodny.

Taras Zahorodnij dodaje, że Ukraina może liczyć na szeroki strumień pomocy finansowej na odbudowę infrastruktury zniszczonej w trakcie wojny. Będzie to pomoc od Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i innych państw sprzeciwiających się agresywnej polityce Władimira Putina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty