Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Jarosław Kaczyński. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Jarosław Kaczyński. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Lider Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedził Ostrowiec Świętokrzyski, gdzie spotkał się z mieszkańcami.
Prezes PiS podczas spotkania mówił, że patriotyzm to postawa, która zapewnia nam własne niepodległe państwo, ale też daje nam poczucie, że należymy do pewnej wspólnoty, która ma prawa i obowiązki.

"To poczucie, że nie można dzielić społeczeństwa na tych z wielkich miast i tych z mniejszych, ze wsi. Że nie można wprowadzać innych podziałów. Że polityka powinna być podporządkowana tworzeniu wspólnoty i że ci, którym gorzej, którzy z różnych obiektywnym powodów są wobec życia mniej sprawni, a czasem po prostu bezradni, zasługują na naszą opiekę, nasze wsparcie, na realizację ich praw" - mówił prezes PiS

Jarosław Kaczyński zaznaczył również, że obecnie Polska jest dużo bogatsza oraz silniejsza, a przez to bardziej niezależna. Podkreślił, że obecnie trwa wiele inwestycji, między innymi w infrastrukturę, ale realizowane są również "wielkie" przedsięwzięcia, między innymi Centralny Port Komunikacyjny.

Prezes PiS dodał, że ,,wielkie inwestycje'' są niezwykle ważne ze względu na to, że nie tylko gwarantują miejsca pracy, rozwijają polską gospodarkę i czynią ją bardziej atrakcyjną, ale również poprawiają nasze bezpieczeństwo. "To także inwestycje, które zmieniają charakter naszego kraju" - mówił Jarosław Kaczyński. Jak dodał, partia rządząca nie zapomina również o wartości lokalnych inwestycji.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński mówił też o tym, że sądy muszą być niezależne i apolityczne, a sędziowie nie mogą brać udziału w bieżącej walce politycznej. Lider partii rządzącej zaznaczył, że "naprawa sądownictwa jest naszym wielkim zadaniem''.

Jarosław Kaczyński powiedział, że Polacy powinni być z siebie dumni, jeśli chodzi o kwestie dotyczące pomagania Ukrainie, która broni się przed inwazją Rosji. Zaznaczył, że obecnie nasz kraj ma na świecie tak dobrą opinię, jak w latach Solidarności. Podkreślił jednak, że mimo iż pod tym względem jest to dla Polski dobry czas, to trzeba pamiętać o tym, co się dzieje na Ukrainie..

"Skoro w Europie, z udziałem Rosji, doszło do pełnoskalowej wojny to znaczy, że epoka się zmieniła. Dzisiaj tę wielką wojnę mamy za naszymi granicami'' - powiedział prezes PiS.

Jarosław Kaczyński dodał, że skoro mamy do czynienia z pełnoskalowym konfliktem zbrojnym to musimy podjąć szybkie kroki, żeby nasza armia była odpowiednio przygotowana do ewentualnego kryzysu. Prezes PiS powiedział, że co prawda Polska jest w NATO, który jest sojuszem obronnym, ale nawet to nie zwalnia nas z obowiązku obrony ojczyzny. Stąd - jak mówił Jarosław Kaczyński - zabiegi rządu Zjednoczonej Prawicy, które mają doprowadzić do zwiększenia liczebności wojska i spowodować jego dozbrojenie.

"Stąd ustawa o obronie ojczyzny, która jest w istocie wielkim programem zbrojeniowym. My chcemy mieć te środki naprawdę potężne, żeby w Moskwie nikomu do głowy nie przychodziło, żeby nas zaatakować" - dodał prezes PiS.

Spotkania z wyborcami to element letniej kampanii Prawa i Sprawiedliwości zapowiedzianej na początku czerwca. Najważniejsi politycy PiS mają odwiedzać poszczególne miasta i miejscowości w kraju i rozmawiać o bieżącej sytuacji w kraju oraz o planach rządu.

Jarosław Kaczyński ma dziś jeszcze odwiedzić Kielce.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego. To kolejne miejsce, które lider partii rządzącej odwiedził w ramach podróży po 94 okręgach partyjnych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty