Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Najcięższe walki na Ukrainie toczą się w tej chwili w Donbasie. źródło: https://twitter.com/DefenceU
Najcięższe walki na Ukrainie toczą się w tej chwili w Donbasie. źródło: https://twitter.com/DefenceU
Prezydent Ukrainy ponownie apeluje do Zachodu o szybkie dostawy broni. W Niemczech trwa spotkanie liderów najbogatszych krajów świata, poświęcone sytuacji na Ukrainie.
Prezydent Zełeński ostrzega, że zwlekanie z przekazywaniem broni oznacza przyzwolenie dla Rosji na dalszą inwazję w Donbasie.

W opublikowanym w nocy w internecie wystąpieniu ukraiński prezydent informował, że w ostatnich godzinach Rosjanie bombardowali zarówno Kijów, Odessę, Czernichów jak i Mikołajów. Wołodymyr Zełeński mówił, że Ukraina pilnie potrzebuje broni do obrony przed rosyjskimi bombardowaniami.

- Nasi partnerzy muszą działać szybciej, jeśli chcą być partnerami a nie obserwatorami. Opóźnienia w dostawach to tak naprawdę zaproszenie dla Rosji do kolejnych ostrzałów - mówił.

Liderzy siedmiu najbogatszych krajów świata rozmawiają tymczasem o Ukrainie na szczycie grupy G7 w Bawarii. Ukraiński prezydent ma przemówić do polityków poprzez łącze wideo i prawdopodobnie ponownie będzie apelował o dostawy broni.

Zachód ma z kolei ogłosić nowe sankcje na Rosję. Kraje Zachodu chcą m.in. ustanowić zakaz importu rosyjskiego złota. To drugie po surowcach energetycznych źródło dochodu Moskwy z którego finansuje ona inwazję na Ukrainie.

Najcięższe walki na Ukrainie toczą się w tej chwili w Donbasie. Wczoraj poinformowano, że Rosja w całości kontroluje już kluczowe miasto Siewierodonieck, a teraz żołnierze podchodzą pod Lisiczańsk.
Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty