Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział, że jego odejście ze stanowiska wicepremiera wynikało z wypełnienia zadań, wśród których znajdowało się uchwalenie ustawy o obronie Ojczyzny.
Szef partii rządzącej na antenie TVP Info zaznaczył, że inwazja Rosji na Ukrainę przedłużyła jego obecność w rządzie: - Misja wypełniona, ja miałem być krócej. Chodziło o przygotowanie i przeforsowanie ustaw, jedna z nich to "o obronie Ojczyzny", była trudna nawet dla rządu, bo to są bardzo duże wydatki. Tutaj akurat "pomogła" mi wojna, przeszło to bardzo łatwo. Ci, którzy dzisiaj twierdzą, że ja uciekłem z rządu z powodu wojny, zapominają, że głosowali za tą ustawą, ale właśnie wybuchła wojna i musiałem zostać dłużej...

Jarosław Kaczyński podkreślił, że jego następca dobrze spisze się na tym stanowisku: - Pan minister Błaszczak z całą pewnością zastąpi mnie znakomicie i sądzę - chociaż to jeszcze nie jest ten moment, w którym mogę to publicznie ogłaszać - że zastąpi mnie pod każdym względem, jeżeli chodzi o wszystkie funkcje.

Jarosław Kaczyński został powołany na stanowisko wicepremiera w październiku 2020 roku. Kierował pracami rządowego komitetu ds. bezpieczeństwa, w skład którego wchodzą ministrowie: obrony, sprawiedliwości, spraw wewnętrznych, koordynator służb specjalnych oraz minister spraw zagranicznych.
Szef partii rządzącej na antenie TVP Info zaznaczył, że inwazja Rosji na Ukrainę przedłużyła jego obecność w rządzie.
Jarosław Kaczyński podkreślił, że jego następca dobrze spisze się na tym stanowisku.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty