Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/nexta_tv
Fot. twitter.com/nexta_tv
Ukraińska armia informuje o zaciętych walkach w Donbasie. Rosjanie dokonywali najintensywniejszych szturmów w okolicach Lisiczańska i Siewierodoniecka.
Według informacji ukraińskiego Sztabu Generalnego na jednym z odcinków frontu Rosjanie odnieśli pewne sukcesy. Wojna na Ukrainie trwa już 90 dobę.

Rosyjska armia stara się otoczyć miasta Lisiczańsk i Siewierodonieck. Jak czytamy w raporcie Sztabu, w okolicach Siewierodoniecka wróg ze wsparciem artylerii szturmuje w kierunkach miejscowości Toszkiwka i Ustyniwka. W kierunku Bachmutu Rosjanie polepszyli swoje położenie taktyczne w okolicach wsi Wasyliwka. W obwodach donieckim i ługańskim ukraińska armia odparła 16 ataków Rosjan. Zniszczyła m.in. 8 czołgów i 22 transportery opancerzone.

Rosjanie starają się wzmocnić swoje pozycje w okolicach Charkowa. Szturmowali w okolicach wsi Ternowa. Na południowym odcinku frontu Rosjanie ostrzeliwali z artylerii pozycje ukraińskiej armii. Jak czytamy w raporcie sztabu - niewykluczone jest nasilenie ataków powietrznych z terytorium Białorusi. Tam w obwodzie
brzeskim, 50 km od granicy z Ukrainą Rosjanie rozmieścili dywizjon wyrzutni pocisków balistycznych Iskander.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty