Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Źródło: www.pixabay.com/photo-1497279 (domena publiczna)
Źródło: www.pixabay.com/photo-1497279 (domena publiczna)
Rosyjski minister transportu przyznał, że zachodnie sankcje zaszkodziły systemowi przewozów towarowych i pasażerskich. Witalij Sawieliew mówił o tym dziennikarzom podczas wizyty w Astrachaniu.
Po ataku Rosji na Ukrainę, kraje Unii Europejskiej, w tym Polska zamknęły swoją przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów i wprowadziły ograniczenia dla rosyjskich ciężarówek oraz statków.

Według rosyjskiego ministra transportu Witalija Sawieliewa, Rosja musi szukać nowych korytarzy transportowych. „Sankcje złamały całą logistykę w naszym kraju” - podkreślił rosyjski minister. Witalij Sawieliew zapowiedział, że Moskwa będzie próbowała rozwiązać ten problem wykorzystując korytarz transportowy „Północ - Południe”, który przebiega przez porty zlokalizowane w rejonie Morza Kaspijskiego.

Rosyjskie media niezależne przypominają, że z Rosji wycofało się kilkaset zachodnich firm, w tym odpowiedzialnych za przewóz osób i towarów, a także świadczących usługi serwisowe dla środków transportu lotniczego, naziemnego i morskiego.
Relacja Macieja Jastrzębskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty