Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Marszałek Senatu nie stanie przed sądem. Za wnioskiem w sprawie odebrania marszałkowi Grodzkiemu immunitetu głosowało 47 senatorów. 52 było przeciw. Nikt nie wstrzymał się od głosu.
Głosowanie poprzedziła ponad dwugodzinna debata. Wicemarszałek Senatu, Marek Pęk powiedział, że w trakcie dyskusji unikano odpowiedzi na konkretne zarzuty stawiane przez senatorów Prawa i Sprawiedliwości. Jego zdaniem marszałek Tomasz Grodzki powinien zrzec się immunitetu i oczyścić się z zarzutów przed sądem.

Z przykrością stwierdzam, że przegrała elementarna uczciwość w polityce, równość wszystkich wobec prawa, ale również pewnego rodzaju odwaga, honorowość. Pan marszałek Grodzki miał szansę zakończyć sprawę zrzec się dobrowolnie immunitetu i pokazać, że jest czysty i nie boi się osądu niezawisłego sądu. A tak, no cóż. Obronił się w ten sposób, że sprawa będzie się za nim dalej ciągnęła - powiedział wicemarszałek Senatu Marek Pęk.

Po posiedzeniu Senatu marszałek Tomasz Grodzki w krótkim oświadczeniu powiedział, że była to kolejna próba zdobycia większości w wyższej izbie parlamentu przez Prawo i Sprawiedliwość. Tomasz Grodzki nie przyznaje się do stawianych mu zarzutów i jak podkreśla, cała sprawa ma charakter czysto polityczny.

- Chciałem jednoznacznie powiedzieć wyborcom, społeczeństwu, obywatelom, że jedyną drogą do zdobycia większości senackiej jest wygranie w powszechnych, wolnych, demokratycznych, nieoszukanych wyborach. To jedyna droga do odzyskania przez PiS większości w Senacie. Wszystkie inne będziemy zwalczać w zarodku - powiedział Grodzki.

Prokuratura wnioskowała o uchylenie immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu, ponieważ chce postawić mu zarzuty o charakterze korupcyjnym.

Zdaniem śledczych obecny marszałek Senatu pełniąc funkcję dyrektora szpitala w Szczecinie i ordynatora tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej miał przyjmować korzyści majątkowe od pacjentów lub ich bliskich.

Wniosek prokuratora czekał 422 dni na głosowanie w Senacie.
Marszałek Senatu nie stanie przed sądem. Senat nie uchylił immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu. 52 senatorów było przeciw, 47 poparło wniosek Prokuratora Regionalnego w Szczecinie.
Głosowanie poprzedziła ponad dwugodzinna debata. Wicemarszałek Senatu Marek Pęk z Prawa i Sprawiedliwości.
Po posiedzeniu Senatu marszałek Tomasz Grodzki w krótkim oświadczeniu powiedział, że była to kolejna próba zdobycia większości w wyższej izbie parlamentu przez PiS. Tomasz Grodzki nie przyznaje się do zarzutów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty