Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Senacka komisja regulaminowa negatywnie zaopiniowała wniosek prokuratury w sprawie uchylenia immunitetu marszałkowi izby Tomaszowi Grodzkiemu. Za taką rekomendacją opowiedziało się 7 senatorów, przeciw było 5. Teraz wnioskiem zajmie się Senat.
Prokuratura wnioskuje o uchylenie immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu, ponieważ chce postawić mu zarzuty o charakterze korupcyjnym. Zdaniem śledczych obecny marszałek Senatu, pełniąc funkcję dyrektora szpitala w Szczecinie i ordynatora tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej, miał przyjmować korzyści majątkowe od pacjentów lub ich bliskich.

Zdaniem Tomasza Grodzkiego jest to nagonka nie tylko na jego osobę, ale również Senat, a jej celem jest odzyskanie większości w izbie przez Prawo i Sprawiedliwość. Tymczasem politycy PiS apelują, aby marszałek sam zrzekł się immunitetu i poddał się ocenie niezależnego sądu.
Szef Prokuratury Regionalnej Artur Maludy mówił dziś przed komisją, że wersję tę potwierdziły zeznania 20 świadków.
Tomasz Grodzki odnosząc się do wniosku prokuratury mówił, że oskarżenia wobec niego pojawiły się, kiedy został marszałkiem Senatu, dlatego traktuje tę sprawę jako element nagonki.
Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości apelują do marszałka Senatu, aby ten sam zrzekł się immunitetu. Stanisław Karczewski z PiS mówił, że Tomasz Grodzki powinien poddać się ocenie przez niezależny sąd.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty