Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / geralt (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / geralt (CC0 domena publiczna)
Polska pomoże kobietom - ukraińskim żołnierkom uwolnionym z niewoli Rosjan. W tym celu ma powstać specjalny fundusz. Z polskich środków zorganizowana ma być także opieka i pomoc dla dzieci.
Poinformował o tym szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Spotkał się on w ukraińskiej stolicy z wicepremier Iryną Wereszczuk.

Minister Michał Dworczyk podkreślił, że Ukraińcy walczą obecnie nie tylko za swoją ojczyznę, ale też za wolną Polskę i Europę. Dlatego, jak zaznaczył, Polska pomaga ofiarom wojny z Rosją. W ramach tej pomocy otwarte będą dwa programy dobroczynne - jeden przeznaczony dla kobiet, które udało się wydostać z niewoli rosyjskiej, oraz drugi - dla dzieci, których rodziców zabili Rosjanie.

Ukraińska wicepremier Iryna Wereszczuk podziękowała za wsparcie Polski. Jak podkreśliła, pomoc udzielana będzie na miejscu na Ukrainie. Program obejmie 51 kobiet żołnierek - będzie to między innymi pomoc psychologiczna i materialna. Wsparcie otrzyma też 110 sierot. Jak dodała, wszystkie te dzieci otrzymywać będą finansowe wsparcie do uzyskania pełnoletności. Ponadto w miarę potrzeb zorganizowane dla nich będą wypoczynek i rehabilitacja.

Programy pomocowe mają ruszyć za około 1,5 miesiąca.
Relacja Pawła Buszko (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty