Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Fot. MSWiA
Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Fot. MSWiA
Ponad 240 milionów złotych trafi do gmin uzdrowiskowych, które poniosły straty w wyniku pandemii - poinformował wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.
W Ustce ogłosił wyniki naboru w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych "Polskie Uzdrowiska".

Pięć gmin uzdrowiskowych z regionu otrzymało dofinansowanie. Dzięki pieniądzom, w Świnoujściu powstanie promenada leśna wzdłuż ulicy Uzdrowiskowej. Kamień Pomorski przebuduje ulicę Lipową, a Kołobrzeg ulicę Spacerową. Z kolei w Dąbkach powstaną nowe drogi a także skwer rekreacyjny w centrum uzdrowiska, przebudowany zostanie także parking. W Połczynie Zdroju natomiast powstanie kompleks basenów letnich.

Paweł Szefernaker podkreślał, że wkład finansowy rządu w inwestycje związane z gminami
uzdrowiskowymi wyniósł 95 procent. Dodał, że dzięki dobrej współpracy rządu i samorządu, społeczności te mogą zwiększać swoje "możliwości uzdrowiskowe", co jest dla społeczności lokalnej jest bardzo istotną kwestią. - Te środki będą w dużej mierze przeznaczone na rewitalizację parków zdrojowych, na budowę dodatkowych basenów, czy tak jak tutaj, w Ustce, na modernizację dróg w mieście - podkreślił.

- To środki do pięciu milionów złotych na inwestycje, które gminy potrzebują, żeby zwiększać swoją bazę turystyczną - dodał Szefernaker.

Dofinansowanie inwestycji w ramach Programu trafi do 49 gmin, które o nie wnioskowały.
Pieniądze trafią między innymi do pięciu gmin w Zachodniopomorskiem - mówi Paweł Szefernaker, wiceminister MSWiA.
Paweł Szefernaker podkreślał, że wkład finansowy rządu w inwestycje związane z gminami uzdrowiskowymi wyniósł 95 procent. Dodał, że dzięki dobrej współpracy rządu i samorządu, społeczności te mogą zwiększać swoje "możliwości uzdrowiskowe".

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty