Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.facebook.com/zelenskiy.official
Fot. www.facebook.com/zelenskiy.official
W 23. dniu rosyjskiej agresji na Ukrainę, prezydent Wołodymyr Zełenski ponownie skierował słowa otuchy do swoich rodaków.
W wystąpieniu opublikowanym w mediach społecznościowych zapewnił, że Ukraina nigdy się nie podda. Złożył też hołd bohaterom, którzy polegli w obronie ojczyzny.

- Odbudujemy wszystko - nie mam co do tego wątpliwości. Zostaniemy pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Każdy przedstawiciel naszego państwa pracuje na to 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Ale życie będzie już inne. Dla wielu - bez tysięcy serc, które przestały bić w wyniku tej wojny. Wieczna pamięć każdemu, kto oddał życie za Ukrainę - powiedział prezydent.

Wcześniej Wołodymyr Zełenski poinformował, że w ciągu kilku miesięcy zostanie przygotowana opinia Komisji Europejskiej w sprawie wniosku jego kraju o członkostwo w Unii.

Napisał na Twitterze, że odbył "poważną rozmowę z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen". Dodał, że Ukraina oczekuje postępu w staraniach o wejście do Unii. - Wspólnie zmierzamy do naszego strategicznego celu - podkreślił prezydent Ukrainy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty