Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. facebook.com/zelenskiy.official
Fot. facebook.com/zelenskiy.official
Fot. twitter.com/PremierRP
Fot. twitter.com/PremierRP
Premier Ukrainy Denys Szmyhal mówi o prawdziwych przyjaciołach - premierach Polski, Czech i Słowenii, którzy przybyli we wtorek z zapowiedzianą w ostatniej chwili wizytą do Kijowa. Oprócz nich do stolicy Ukrainy przyjechał wicepremier Jarosław Kaczyński.
Szmyhal napisał na Twitterze, że premierzy Mateusz Morawiecki, Petr Fiala i Janez Jansza przybyli do Kijowa w imieniu Rady Unii Europejskiej.

"To odwaga prawdziwych przyjaciół Ukrainy. Rozmawialiśmy o wsparciu Ukrainy i wzmocnieniu sankcji na Rosję po agresji" - napisał szef ukraińskiego rządu.

Wcześniej premier Morawiecki komentując wizytę zapewniał, że Ukraina może liczyć na pomoc przyjaciół z Unii Europejskiej.

"To tutaj, w rozdartym wojną Kijowie, tworzy się historia. To tutaj wolność walczy ze światem tyranii. To tutaj przyszłość nas wszystkich wisi na włosku" - napisał premier.

Wcześniej o dotarciu do Kijowa premier poinformował także na Facebooku.

"Ta wojna to wynik działań okrutnego tyrana, który atakuje bezbronnych cywili, bombarduje miasta i szpitale na Ukrainie! W jej wyniku świat stracił poczucie bezpieczeństwa, a niewinni ludzie giną i tracą dorobek całego życia. Musimy jak najszybciej zatrzymać tragedię, która dzieje się na Wschodzie. To dlatego, razem z wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim, premierami Petr Fiala i Janez Janša, jesteśmy w Kijowie" - napisał w tamtym wpisie Mateusz Morawiecki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty