Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://www.bild.de/
źródło: https://www.bild.de/
18-letnia Ukrainka została zbiorowo zgwałcona przez imigrantów z Iraku i Nigerii w ośrodku dla uchodźców w Dusseldorfie. Taką informację podał Bild Zeitung.
- Umieszczanie Ukrainek w ośrodkach, gdzie przebywają mężczyźni z Afryki i Bliskiego Wschodu, to skrajna nieodpowiedzialność - mówi Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie.

- Wsadzanie kobiet, zwłaszcza młodych do obozów z uchodźcami - mężczyznami jest czymś, co po prostu zagraża ich bezpieczeństwu. Coraz częściej słyszymy informacje, że Ukrainki, które trafiły do obozów dla uchodźców na noc muszą się barykadować w pokojach, bo są po prostu w niebezpieczeństwie - dodaje Gmyz.

Cezary Gmyz dodaje, że nastawienie Niemców do uchodźców z Ukrainy jest zupełnie inne niż w Polsce.

W zeszłym tygodniu, Internet obiegła informacja, o tym że burmistrz niemieckiej gminy Lubmin, odmówił przyjęcia uchodźców z Ukrainy, tłumacząc to zagrożeniem dla infrastruktury krytycznej.

- To zjawisko, które tak naprawdę jest dawaniem Rosji forów. To jest stanowisko dosyć powszechne, zwłaszcza we wschodnich Niemczech. Wschodnie Niemcy nie wyzbyły się swojego sentymentu dla Rosji. Na poziomie lokalnym zdarzają się niestety tacy burmistrzowie, którzy nadal chcieliby kooperować za wszelką cenę z Rosjanami - tłumaczy Gmyz.

W kraju związkowym Meklemburgia-Pomorze Przednie, gdzie znajduje się Lubmin, zbiegają się rosyjskie gazociągi Nord Stream 1 i Nord Stream 2, w ich pobliżu znajduje się tymczasowe składowisko odpadów jądrowych.
- Ukrainki, które trafiły do obozów dla uchodźców na noc muszą się barykadować w pokojach, bo są po prostu w niebezpieczeństwie - dodaje Gmyz.
- Na poziomie lokalnym zdarzają się niestety tacy burmistrzowie, którzy nadal chcieliby kooperować za wszelką cenę z Rosjanami - tłumaczy Gmyz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty