Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: Twitter. com/ДСНС України
źródło: Twitter. com/ДСНС України
fot. Twitter.com
fot. Twitter.com
Silny ostrzał Charkowa i rakiety spadające na budynki mieszkalne w samym centrum Kijowa - tak minęła ostatnia noc na Ukrainie.
Pociski, które trafiły w budynki mieszkalne w Kijowie w nocy wywołały pożary w wielopiętrowym bloku i domu prywatnym - podało na Facebooku Ukraińskie Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

Rosjanie kolejny dzień ostrzeliwują ukraińską stolicę, ale też drugie, co do wielkości ukraińskie miasto Charków i szereg innych miast i miejscowości. Jak poinformowały służby ratunkowe, co najmniej dwie osoby zginęły w Kijowie.

Natomiast we Lwowie noc minęła spokojnie. Po raz pierwszy od kilku dni mieszkańcy nie musieli biec do schronów.

Tymczasem, Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej poinformowała, że przywrócono zasilanie w elektrowni jądrowej w Czarnobylu. W poniedziałek rosyjskie wojska, po raz kolejny, uszkodziły linię wysokiego napięcia, która zasila czarnobylską elektrownię.

Ukraińskie władze ostrzegają, że na terenie elektrowni jest przechowywane wypalone paliwo jądrowe, które potrzebuje stałego chłodzenia. Niezbędne do tego są dostawy prądu.

W ciągu ostatniej doby wojska rosyjskie nie posunęły się naprzód w żadnym kierunku, zaś Siły Zbrojne Ukrainy odparły nowe ataki na Mariupolu, zabijając około 150 żołnierzy rosyjskich - poinformował Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.
Relacja Pawła Buszko (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty