Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. źródło: https://twitter.com/JakubSzymczuk/KPRP/prezydentpl/Archiwum
Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim. źródło: https://twitter.com/JakubSzymczuk/KPRP/prezydentpl/Archiwum
Prezydent Andrzej Duda ostrzega: jeśli Rosja użyje broni masowego rażenia, zmieniłoby to wszystko, a NATO i jego przywódcy musieliby wtedy poważnie zastanowić się nad kolejnymi krokami.
Prezydent stwierdził w BBC, że stanowiłoby to "game changer" i "zaczęłoby być niebezpieczne" nie tylko dla naszego rejonu Europy, ale też dla całego świata.

Prezydent dodał też, że takie ruchy jak wysłanie na Ukrainę myśliwców, czy utworzenie strefy zakazu lotów "prawdopodobnie" skutkowałoby konfrontacją między samolotami Sojuszu i Rosjanami, co groziłoby trzecią wojną światową.

Prezydent podkreślił, że jest wdzięczny zwykłym Polakom za ogromną pomoc, jaką oferują uciekającym przed wojną Ukraińcom. Pytany o głosy krytyki, jakoby rządzący robili za mało by wesprzeć te wysiłki, prezydent zapewnił, że rządzący pracują nad mechanizmami wsparcia dla pomagających. Dodał, że nie ma wątpliwości, że państwo musi wziąć utrzymanie Ukraińców na siebie.

Prezydent był gościem Sunday Morning, flagowego programu politycznego brytyjskiej telewizji publicznej. Wywiad przeprowadzono w Warszawie, za pośrednictwem tłumacza.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty