Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: Twitter
źródło: Twitter
W nocy w ukraińskiej stolicy trwały alarmy przeciwbombowe. Słychać też było eksplozje. Podobnie w innych ukraińskich miastach. To już 17. dzień rosyjskiej agresji na Ukrainę.
Rosyjskie wojsko z powietrza bombarduje obiekty cywilne na całej Ukrainie.

Wybuchy, które było słychać w Kijowie to najprawdopodobniej wynik bombardowań, których dokonali Rosjanie na miejscowości położone w pobliżu ukraińskiej stolicy. Lokalne władze donoszą m.in. o ostrzale w rejonie Wasylkowa. Znajduje się tam wojskowe lotnisko, które już wcześniej było celem ataków Rosjan. Zbombardowano też magazyny żywności mrożonej w miejscowości Kwitnewe na wschód od Kijowa.

W nocy, Rosjanie bombardowali także inne ukraińskie miasta - m.in. Czernihów. Rosyjskie bomby, również zabronione bomby kasetowe, padały na obiekty cywilne, oraz budynki mieszkalne w Mikołajowie. Uszkodzony został tam m.in. szpital onkologiczny. Nie ma ofiar wśród ludności.

Także z Charkowa docierają informacje o kolejnych ostrzałach dokonywanych przez Rosjan.

Trwają zmasowane ataki na Mariupol. Według władz miasta - Rosjanie w ciągu 12 dni oblężenia miasta zabili niemal 1600 jego mieszkańców. Tymczasem według oficjalnego komunikatu ukraińskiego sztabu generalnego - Siły zbrojne Ukrainy powstrzymują lądową ofensywę Rosji na wszystkich kierunkach.
Relacja Wojciecha Cegielskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty