Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/KancelariaSejmu
Fot. twitter.com/KancelariaSejmu
Szef MON Mariusz Błaszczak podkreśla, że wzmocnienie obronności Polski to także cel całego NATO. Podczas debaty minister Błaszczak mówił, że członkowie Sojuszu Północnoatlantyckiego pozytywnie odnoszą się do projektu ustawy. Minister obrony narodowej apeluje o szybkie prace nad ustawą o obronie ojczyzny. W Sejmie odbywa się drugie czytanie.
Dodał, że sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg apeluje również do innych członków Sojuszu Północnoatlantyckiego, żeby zwiększyły wydatki na obronność.

- To jest przez naszych sojuszników zauważone i docenione. Ten wysiłek gwarantuje bezpieczeństwo Polski, ale też całej wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego - powiedział Błaszczak.

Ustawa zwiększa nakłady na wojsko do 3 procent PKB od przyszłego roku. Zwiększa też liczebność polskiego wojska, wprowadza nowe mechanizmy jego finansowania, nowe formy służby wojskowej oraz zmiany w systemie awansów i wynagrodzeń w armii.
Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg apeluje również do innych członków Sojuszu Północnoatlantyckiego, żeby zwiększyły wydatki na obronność.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty