Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
reklama
framex.pl
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Fot. twitter.com/KancelariaSejmu
Fot. twitter.com/KancelariaSejmu
W piątek wieczorem w Sejmie możliwe głosowania w sprawie ustawy o obronie ojczyzny oraz ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy.
Taką informację przekazała Polskiemu Radiu po Konwencie Seniorów wicemarszałek izby Małgorzata Kidawa-Błońska z Koalicji Obywatelskiej. Stwierdziła, że wszystko zależeć będzie od tego, czy komisjom uda się zająć poprawkami zgłoszonymi do ustaw. Pierwotnie głosowania nad tymi ustawami miały odbyć się w sobotę.

Przed południem w Sejmie rozpoczęło się II czytanie ustawy o obronie ojczyzny. Komisje rekomendują wprowadzenie do niej poprawek. Ustawa m.in. przewiduje zwiększenie wydatków na obronność do 3 proc. PKB od 2023 roku oraz zwiększenie liczebności polskiej armii do 300 tysięcy.

Z kolei ustawa o pomocy uchodźcom z Ukrainy m.in. wprowadza mechanizmy, które legalizują ich pobyt na terenie Polski oraz umożliwiają korzystanie z systemu edukacji czy ochrony zdrowia. Wczesnym popołudnie nad ustawą będzie głosował Senat. Jeśli izba wprowadzi do niej poprawki, to ustawa wróci do Sejmu.
Taką informację przekazała Polskiemu Radiu po Konwencie Seniorów wicemarszałek izby Małgorzata Kidawa-Błońska z Koalicji Obywatelskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty