Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: Twitter/ Kancelaria Premiera
źródło: Twitter/ Kancelaria Premiera
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że wszystkie kraje Unii Europejskiej zgadzają się na wstąpienie Ukrainy do Wspólnoty.
Na szczycie Unii w Wersalu pod Paryżem przyjęto deklarację w tej sprawie.

Szef rządu powiedział dziennikarzom po przyjeździe na obrady drugiego dnia szczytu, że Polska jest wśród krajów, które chcą szybszej integracji Kijowa z Brukselą. Z drugiej strony - mówił premier - jest Holandia, która chce spowolnić proces. Jednak - jak podkreślił - z zapisów deklaracji wynika, że wszystkie kraje zgadzają się, by Ukraina przystąpiła do Unii Europejskiej.

Premier poinformował, że podczas szczytu rozmawiano też o uchodźcach z Ukrainy. Szef rządu zapewnił również, że do Polski będą "płynęły szerokim strumieniem" środki pomocowe w związku z napływem ukraińskich uchodźców. Mateusz Morawiecki mówił, że apelował o taką pomoc.

W czwartek, podczas pierwszego dnia szczytu unijni, liderzy omawiali też kwestię uniezależnienia się Wspólnoty od rosyjskich źródeł energii. Plan Komisji Europejskiej zakłada, że stanie się to do 2027 roku.
Szef rządu powiedział dziennikarzom po przyjeździe na obrady drugiego dnia szczytu, że Polska jest wśród krajów, które chcą szybszej integracji Kijowa z Brukselą.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty