Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Prokuratura Federalna zainicjowała śledztwo w sprawie zbrodni wojennych na Ukrainie - poinformował we wtorek niemiecki minister sprawiedliwości Marco Buschmann. Polityk FDP dodał, że na razie zbierane są dowody, mające w przyszłości doprowadzić do postawienia przed sądem pojedynczych sprawców.
W wywiadzie z dziennikiem "Passauer Neue Presse" szef resortu poinformował o uruchomieniu pierwszych procedur związanych ze śledztwem. "Już pierwsze dni inwazji na Ukrainę dały nam niezliczone dowody na zbrodnie wojenne, popełnione przez Rosję" - powiedział Marco Buschmann.

Minister sprawiedliwości przyznał, że obawa przed rosnącą brutalnością rosyjskiego agresora kazała mu wszcząć śledztwo, sprowadzające się na razie do zbierania dowodów na okoliczność przyszłego postępowania. "W przyszłości będzie nam wtedy łatwiej pociągnąć konkretne osoby do odpowiedzialności karnej" - podkreślił.

W tym kontekście bawarski dziennik przypomina, że Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości w Hadze rozpoczął wczoraj przesłuchania w sprawie ataku Rosji na Ukrainę. Na rozprawie nie było przedstawicieli strony rosyjskiej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty