Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Biały Dom w Waszyngtonie. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 Public Domain)
Biały Dom w Waszyngtonie. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 Public Domain)
Biały Dom rozszerza pomoc imigracyjną dla Ukraińców przebywających w Stanach Zjednoczonych na tymczasowych wizach.
Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego wprowadził w życie przepisy pozwalające obywatelom tego kraju na pozostanie w USA w formie pomocy humanitarnej. Przepisy te dotyczą osób, które musiałyby stawić czoła ekstremalnym trudnościom, gdyby zostały zmuszone do powrotu do ojczyzny zniszczonej przez konflikt zbrojny lub przez klęski żywiołowe. Na tej podstawie zastosowano amerykańskie przepisy imigracyjne wobec obywateli Ukrainy przebywających w Stanach Zjednoczonych.

"Rozmyślny i niesprowokowany atak Rosji na Ukrainę zaowocował trwającą wojną, bezsensowną przemocą i Ukraińcami zmuszonymi do szukania schronienia w innych krajach. W tych okrutnych dla nich czasach czasach będziemy oferować nasze wsparcie i ochronę obywatelom Ukrainy w Stanach Zjednoczonych" - napisał w specjalnym oświadczeniu sekretarz Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Alejandro Mayorkas.

Z tych przepisów będzie mogło skorzystać około 30 tysięcy Ukraińców przebywających teraz w USA na różnego rodzaju wizach. Będą one obowiązywać przez najbliższe 18 miesięcy.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty