Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. twitter.com/premierleague
Fot. twitter.com/premierleague
Rosyjski oligarcha Roman Abramowicz ogłosił, że sprzedaje Chelsea - klub piłkarski, którego właścicielem był od 2003 roku.
To koniec trwającej niemal 20 lat ery. Ery pełnej sukcesów kupionych w dużej mierze za pieniądze milionera.

"Uważam, że w obecnej sytuacji to jest najlepsze dla klubu, kibiców, ludzi w nim zatrudnionych, sponsorów i partnerów" - pisze Rosjanin, od dawna oskarżany o bliskie kontakty z Władimirem Putinem. Wpływy netto ze sprzedaży przeznaczy na "wszystkie ofiary wojny" w Ukrainie.

Presja na to, by prześwietlić majątek i kontakty Romana Abramowicza narasta od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę. "Jakim cudem on nie jest jeszcze objęty sankcjami?" - pytał w środę w Izbie Gmin lider lewicy - Keir Starmer.

Roman Abramowicz pozbywa się klubu, ale nadal jest częścią Londongradu - świata bajecznych fortun zbudowanych dzięki rosyjskim pieniądzom. "Powiedziałbym, że ma cztery lub pięć domów i trzy-cztery mieszkania w Londynie. Do tego posiadłość wiejską w Sussex. Bezpiecznie jest założyć, że w sumie warte są około 150 milionów funtów" - wylicza w rozmowie z Polskim Radiem Mark Hollingsworth, autor książki "Londongrad".

Dwa triumfy w Lidze Mistrzów, pięć zwycięstw w Pucharze Anglii, pięć triumfów ligowych i trzy zwycięstwa w Pucharze Ligi - to bilans tej ery w dziejach The Blues. Uzupełniają go zdobyty dwa razy Superpuchar Anglii, Superpuchar Europy i klubowe mistrzostwo świata.
"Uważam, że w obecnej sytuacji to jest najlepsze dla klubu, kibiców, ludzi w nim zatrudnionych, sponsorów i partnerów" - pisze Rosjanin, od dawna oskarżany o bliskie kontakty z Władimirem Putinem.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty