Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego w Warszawie. Fot. www.wikipedia.org / Adamon
Biuro Bezpieczeństwa Narodowego w Warszawie. Fot. www.wikipedia.org / Adamon
W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego trwa narada polskich władz w związku z wkroczeniem rosyjskich wojsk do Donbasu. W poniedziałek prezydent Rosji Władimir Putin uznał niepodległość samozwańczych, separatystycznych "republik" na wschodzie Ukrainy i zdecydował o wysłaniu tam regularnej armii.
Ten ruch zdecydowanie potępiły państwa NATO i Unii Europejskiej, które pracują nad wdrożeniem pakietu sankcji.

W naradzie zwołanej przez prezydenta Andrzeja Dudę uczestniczą premier, ministrowie kluczowych resortów i szefowie służb. Wśród tematów ma być omawiana sytuacja polskich obywateli na Ukrainie.

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podkreślił, że Polska oczekuje poważnych, a nie symbolicznych sankcji wobec Rosji. - Tylko w ten sposób możemy zatrzymać agresję. Nie ma naszej zgody na tego rodzaju rozzuchwalanie agresora. Jedynie stanowcze sankcje, bardzo ostre, mogą zatrzymać odbudowę imperium rosyjskiego - powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskym. Poinformował o tym we wpisie na Twitterze. "Zapewniłem, że Ukraina ma w Polsce pełne i ponadpartyjne poparcie w walce z agresją Kremla. I że nienaruszalność granic to dla nas jedna z fundamentalnych norm prawa międzynarodowego. A wobec Rosji? UE i NATO twarde sankcje!" - czytamy we wpisie.
Relacja Karola Darmorosa (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty