Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.facebook.com/unphoto/
Fot. www.facebook.com/unphoto/
Świat potępił wysłanie rosyjskich wojsk na wschodnią Ukrainę. W nocy, kilka godzin po decyzji Władimira Putina doszło do specjalnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ. Część krajów domaga się wprowadzenia sankcji na Rosję.
Amerykański prezydent Joe Biden w kilka godzin po rozkazie Władimira Putina wydał decyzję o zakazie jakiejkolwiek współpracy gospodarczej z dwiema samozwańczymi republikami w Donbasie, które uznała właśnie Rosja. Prezydenci Polski i Francji w nocy na Twitterze domagali się natychmiastowego wprowadzenia sankcji na Moskwę. Ich wprowadzenie zapowiedziały Wielka Brytania i Kanada.

Niemiecka minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock oświadczyła, że Rosja złamała prawo międzynarodowe. “To pogwałcenie integralności terytorialnej Ukrainy i jej granic. Zareagujemy na to złamanie prawa” - dodała.

Szef NATO Jens Stoltenberg oświadczył, że Rosja próbuje stworzyć pretekst do wojny, a szef ONZ Antonio Guterres nawoływał do dialogu. “Sekretarz generalny apeluje o pokojowe rozwiązanie konfliktu na Ukrainie, w zgodzie z porozumieniami mińskimi” - mówił rzecznik szefa ONZ Stéphane Dujarric.

O sytuacji na wschodzie Ukrainy dyskutowano też w nocy polskiego czasu na specjalnie zwołanym posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ. Spotkanie zakończyło się jednak bez jakichkolwiek rozstrzygnięć.
Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty