Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Biały Dom uważa, że inwazja może nastąpić nawet w najbliższych godzinach. Fot. pixabay.com / ID 12019 (CC0 domena publiczna)
Biały Dom uważa, że inwazja może nastąpić nawet w najbliższych godzinach. Fot. pixabay.com / ID 12019 (CC0 domena publiczna)
Amerykański wywiad informuje, że Rosja przez cały czas przygotowuje się do wojny z Ukrainą.
Biały Dom uważa, że inwazja może nastąpić nawet w najbliższych godzinach. Wciąż prowadzone są przez Stany Zjednoczone wszystkie możliwe środki dyplomatyczne, aby nie doszło do ataku.

Jeden z urzędników amerykańskich, który jest w posiadaniu najnowszych informacji wywiadowczych mówi anonimowo w mediach, że przygotowania wojskowe Moskwy trwają bez przerwy i nie było żadnego ich wstrzymania. Tutejszy wywiad widzi ruchy Rosji na terenie przygranicznym, które dowodzą przygotowań do inwazji na Ukrainę. Inne wskaźniki, takie jak zagłuszanie elektroniczne i powszechne cyberataki nie zostały jeszcze zaobserwowane.

Amerykańskie służby ponadto poinformowały, że może to być dezinformacja mająca na celu zmylenie i wprowadzenie w błąd USA i sojuszników. Stany Zjednoczone dysponują danymi wywiadowczymi, które wskazują, że rosyjskim dowódcom wysłano rozkazy rozpoczęcia ataku na Ukrainę.

Doradca Białego Domu ds. Bezpieczeństwa Narodowego, Jake Sullivan powiedział w poniedziałek, że rosyjska inwazja na Ukrainę może rozpocząć się ''w nadchodzących godzinach lub dniach i będzie niezwykle brutalna''.
Relacja Jana Pachlowskiego (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty