Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Przywódca samozwańczej tzw. Donieckiej Republiki Ludowej, Denys Puszylin. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dienis_Puszylin#/media/Plik:2017-09-28_Denis_Pushilin.jpg/Council.gov.ru
Przywódca samozwańczej tzw. Donieckiej Republiki Ludowej, Denys Puszylin. źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dienis_Puszylin#/media/Plik:2017-09-28_Denis_Pushilin.jpg/Council.gov.ru
Prezydent Władimir Putin zwołał nadzwyczajne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Rosji. Tematem obrad jest napięta sytuacja wokół Ukrainy.
Jak poinformowały rosyjskie media, separatyści z Donbasu poprosili prezydenta Rosji o uznanie niepodległości samozwańczych regionów: ługańskiego i donieckiego. W ocenie części niezależnych komentatorów, ostatnie wydarzenia na pograniczu rosyjsko-ukraińskim są prowokacjami, które mają dać Moskwie pretekst do inwazji na sąsiednie państwo.

Samozwańczy liderzy separatystów z Doniecka i Ługańska, Denys Puszylin i Leonid Pasiecznyk zwrócili się do Władimira Putina z prośbą o uznanie niepodległości ich regionów oraz podpisanie porozumień o przyjaźni i obronie. Wcześniej izba niższa rosyjskiego parlamentu Duma Państwowa przyjęła rezolucję, w której zaapelowała do prezydenta o uznanie separatystycznych regionów Ukrainy za niepodległe republiki.

Część rosyjskich komentatorów ostrzega, że Władimir Putin może przychylić się do prośby separatystów i po zawarciu z nimi umów wprowadzi do Donbasu rosyjskie wojska. Komentatorzy przypominają, że na wtorek zwołano w Moskwie posiedzenia obu izb parlamentu.

Duma Państwowa może ratyfikować umowy międzynarodowe, Rada Federacji wyraża zgodę na wysłanie żołnierzy za granicę, a obie izby jako Zgromadzenie Federalne mogą wprowadzać do konstytucji zapisy o rozszerzeniu granic Rosji.
Relacja Macieja Jastrzębskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty