Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Prezydent zapowiedział na piątek posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Andrzej Duda ogłosił swoją decyzję w związku z sytuacją w bliskim sąsiedztwie wschodniej flanki NATO.
Przywódcom najważniejszych ugrupowań parlamentarnych ma zostać przedstawiona sytuacja na granicy ukraińsko-rosyjskiej oraz związane z nią stanowiska państw należących do NATO. Prezydent podkreślił, że do tego czasu odbędą się dodatkowe konsultacje z państwami bałtyckimi.

- Chcę, żeby to spotkanie odbyło się w piątek. Wtedy pełne spektrum informacji będę mógł przekazać przedstawicielom wszystkich ugrupowań znajdujących się w Sejmie - powiedział prezydent.

Prezydent wziął udział w wideokonferencji z przywódcami państw NATO. Jej głównym tematem była sytuacja wokół wschodniej granicy Ukrainy. W konferencji uczestniczyli również: przywódca Niemiec Olaf Scholz, Francji Emanuel Macron, Włoch Mario Draghi, Wielkiej Brytanii Boris Johnson, a także NATO Jens Stoltenberg i Unii Europejskiej: Ursula von der Leyen i Charles Michel.
Relacja Michała Fedusio (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty