Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Premier Mateusz Morawiecki. źródło: premier.gov.pl.
Premier Mateusz Morawiecki. źródło: premier.gov.pl.
Premier Mateusz Morawiecki spotka się z przedstawicielami sił parlamentarnych, by omówić strategię dalszej walki z pandemią COVID-19.
Rozmowy w Kancelarii Premiera mają rozpocząć się o godz. 13 i według zapowiedzi wezmą w nich udział reprezentanci zarówno koalicji rządzącej jak i opozycji.

- Uważam, że takie spotkanie może być pożyteczne przed posiedzeniem Sejmu - powiedział wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS, Ryszard Terlecki. Rzeczniczka formacji rządzącej i posłanka Anita Czerwińska również liczy na współpracę z klubami opozycyjnymi.

W tym tygodniu w Sejmie ma być procedowany projekt tak zwanej ustawy Czesława Hoca. Przepisy proponowane przez PiS zakładają umożliwienie pracodawcom wymagania od zatrudnionych negatywnego wyniku testu na koronawirusa.

Testowaniu, które w myśl projektu miałoby być bezpłatne nie podlegaliby zaszczepieni lub ozdrowieńcy z COVID-19. Odmowa okazania certyfikatu testu, szczepienia czy wyzdrowienia wiązałaby się z możliwością delegowania do innego miejsca pracy lub do innego rodzaju pracy, ale bez uszczerbku na wynagrodzeniu.

Podczas spotkania w KPRM głos ma zabrać także minister zdrowia, Adam Niedzielski, który przedstawi szczegółowy plan działań na najbliższe tygodnie. Kluczowym elementem ma być zwiększenie powszechności testów, w tym możliwość ich przeprowadzania od czwartku w aptekach.

Dodatkowo pacjenci w wieku 60+ z dodatnim wynikiem testu będą musieli być przebadani przez lekarza w ciągu 48 godzin. Od dziś do 7 dni skrócona zostaje kwarantanna.
Relacja Karola Darmorosa [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty