Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / marekssteins (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / marekssteins (CC0 domena publiczna)
Łotwa wzywa NATO do zwiększenia swoich sił na wschodniej flance - napisał w poniedziałek w sieciach społecznościowych łotewski minister spraw zagranicznych Edgars Rinkevičs.
Jednocześnie zwrócił uwagę, że ambasada Łotwy na Ukrainie funkcjonuje w pełnym składzie. Edgars Rinkevičs napisał, że zbliżamy się do punktu, w którym rosyjskie i białoruskie budowanie sił militarnych w Europie powinno spotkać się z odpowiednimi środkami zaradczymi ze strony NATO.

"Czas zwiększyć obecność sił sojuszniczych na wschodniej flance, zarówno w celu obrony jak i odstraszania" - czytamy we wpisie. Wcześniej szef łotewskiej dyplomacji napisał, że łotewska ambasada w Kijowie pracuje w pełnym składzie, ale MSZ ma niezbędne plany ewakuacji i w razie potrzeby może wszcząć odpowiednie procedury. Odniósł się w ten sposób do decyzji Departamentu Stanu USA o tym, że rodziny amerykańskich dyplomatów muszą opuścić Ukrainę. Rinkevičs zaapelował też do swoich rodaków, aby nie podróżowali na Ukrainę, szczególnie w pobliże Ługańska i Doniecka.
Relacja Kamila Zalewskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty