Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Flaga Rosji. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Flaga Rosji. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Wszystkie kraje członkowskie Wspólnoty są zjednoczone w sprawie Rosji i ewentualnych sankcji za jej ponowną inwazję na Ukrainę - powiedział szef unijnej dyplomacji.
Ta sprawa będzie jednym z tematów spotkania w Brukseli ministrów spraw zagranicznych 27 krajów. „Pokazujemy bezprecedensową jedność w sprawie sytuacji na Ukrainie. Nie ma problemów z żadnym z krajów” - podkreślił Josep Borrell. Dodał, że prace nad restrykcjami trwają, ale dziś żadne decyzje nie zostaną ogłoszone.

„Proces decydowania w sprawie sankcji jest skomplikowany. Chcemy działać w ścisłej koordynacji z sojusznikami, przede wszystkimi ze Stanami Zjednoczonymi, z Kanadą, także z Wielką Brytanią. Pracujemy nad pakietem surowych sankcji, by były gotowe, kiedy będą potrzebne” - dodał szef unijnej dyplomacji.

W projekcie wniosków przygotowanym na dzisiejsze spotkanie, który widziała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka, napisano, że wachlarz sankcji będzie szeroki. Mowa jest o sankcjach sektorowych, czyli gospodarczych oraz indywidualnych, nakładanych na poszczególne osoby. Konsekwencje będą poważne i koszty wysokie - mają dziś podkreślić ministrowie spraw zagranicznych unijnych krajów.
Relacja Beaty Płomeckiej [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty