Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Biały Dom w Waszyngtonie. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 Public Domain)
Biały Dom w Waszyngtonie. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 Public Domain)
W środę w Białym Domu nominowany przez prezydenta Joe Bidena na ambasadora USA w Polsce Mark Brzeziński zostanie uroczyście zaprzysiężony na to stanowisko.
Brzeziński, który wkrótce przybędzie do Warszawy, zastąpi Georgette Mosbacher, która wyjechała z polskiej stolicy prawie rok temu.

Mark Brzeziński zostanie zaprzysiężony na stanowisko ambasadora w Polsce przez wiceprezydent Stanów Zjednoczonych - Kamalę Harris. Uroczystość odbędzie się w Sali Ceremonialnej urzędu wiceprezydenta, który przylega do budynku Białego Domu. W uroczystości wezmą udział członkowie rodziny nowego ambasadora.

Prezydent Joe Biden nominował Marka Brzezińskiego na ambasadora w Polsce 4 sierpnia. Z powodu politycznych sporów pomiędzy Demokratami a Republikanami w Senacie dotyczących innych kwestii, jego kandydatura została oficjalnie zatwierdzona dopiero 18 grudnia. Podczas przesłuchań parlamentarnych Brzeziński podkreślał swoje związki z Polską i mówił, że będzie starał się wzmocnić sojusz obu krajów. Mówił też o praworządności i wolności mediów.

Mark Brzeziński jest synem byłego doradcy prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego Zbigniewa Brzezińskiego. Wcześniej pełnił funkcje w Narodowej Radzie Bezpieczeństwa oraz Pentagonie. Był także ambasadorem Stanów Zjednoczonych w Szwecji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty