Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Pierwsi mali pacjenci są już na liście do rehabilitacji pocovidowej, którą uruchomił Zakład Fizjoterapii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w krakowskim Prokocimiu.
Takie świadczenia to odpowiedź na rosnącą liczbę przypadków dzieci z powikłaniami po COVID-19. U małych pacjentów są to najczęściej duszności, zaburzenia koordynacji ruchowej i szybkie męczenie się.

Zakład Fizjoterapii przy uniwersyteckim szpitalu dziecięcym informuje, że zapotrzebowanie na rehabilitację pocovidową wśród najmłodszych zgłaszały placówki medyczne, w tym Szpital im. Żeromskiego w Krakowie, gdzie znajduje się dziecięcy oddział covidowy. Takie świadczenia są dostosowane do wieku i stanu zdrowia dziecka.

Na listę do rehabilitacji można się wpisać - po skierowaniu od lekarza rodzinnego. Następnie pacjent poddawany jest ocenie fizjoterapeutów. Zajęcia z tymi specjalistami odbywają się nie częściej niż 3 razy w tygodniu, maksymalnie przez 6 tygodni. Na koniec oceniane są postępy i korzyści po rehabilitacji.

W Zakładzie Fizjoterapii przy uniwersyteckim szpitalu dziecięcym ćwiczy codziennie około 120 małych pacjentów. Pracuje tam dwudziestu fizjoterapeutów.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty