Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Flaga Rosji. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Flaga Rosji. Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Moskwa zerwie kontakty z Zachodem, jeśli Stany Zjednoczone i ich europejscy sojusznicy nałożą na Rosję nowe sankcje - zapowiedział Władimir Putin w telefonicznej rozmowie z Joe Bidenem. Informację na ten temat przekazał dziennikarzom doradca rosyjskiego prezydenta Jurij Uszakow.
Według jego relacji, amerykański przywódca miał zagrozić Rosji surowymi restrykcjami, jeśli zdecydowałaby się zaatakować Ukrainę.

Jurij Uszakow podkreślił, że Władimir Putin i Joe Biden rozmawiali wyłącznie o kwestiach bezpieczeństwa. Prezydent Rosji powtórzył, że Moskwa czuje się zagrożona rozszerzaniem NATO na Wschód i podejmie zdecydowane kroki, jeśli w pobliżu jej granic zostanie rozmieszczona amerykańska broń uderzeniowa.

Według relacji kremlowskiego doradcy, Joe Biden miał kilkakrotnie powtórzyć, że należy zrobić wszystko, aby nie doszło do wojny atomowej. Ostrzegł także Władimira Putina przed, jak się wyraził, „sankcjami o wielkiej skali”, jeśli Rosja dokona inwazji na Ukrainę.

Jurij Uszakow potwierdził, że w styczniu Rosja weźmie udział w zaplanowanych rozmowach z przedstawicielami Stanów Zjednoczonych, NATO i OBWE.
Relacja Informacyjnej Agencji Radiowej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty