Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Kopalnia Węgla Brunatnego Turów. Fot. www.wikipedia.org / Julian Nyča (CC BY-SA 3.0)
Kopalnia Węgla Brunatnego Turów. Fot. www.wikipedia.org / Julian Nyča (CC BY-SA 3.0)
Przyszła czeska minister środowiska Anna Hubaczkova nie wie, kiedy mogą zakończyć się negocjacje dotyczące kopalni Turów. Dotychczasowe rozmowy pomiędzy Polską i Czechami nie przyniosły porozumienia.
W połowie listopada czeski resort środowiska nie przyjął złożonej przez Polskę propozycji umowy informując, że dalsze decyzje w tej sprawie będą należały do formującego się gabinetu Petra Fiali.

Anna Hubaczkova rozmawiała w czwartek z prezydentem Miloszem Zemanem, który przed powołaniem nowego rządu spotyka się ze wszystkimi kandydatami na ministrów. Jednym z pierwszych zadań nowej szefowej resortu środowiska będzie powrót do rozmów z Polską na temat Turowa.

- Nie potrafię sobie wyobrazić horyzontu czasowego, w którym zakończymy negocjacje. Nie uczestniczyłam wcześniej w rozmowach, ale oczywiście musimy je prowadzić. Myślę, że Republika Czeska wyraźnie przedstawiła swoje warunki, które są przedmiotem dalszych rozmów - powiedziała Hubaczkova.

Przyszła minister środowiska zapowiedziała, że w pierwszej kolejności zwróci się do władz samorządowych, aby poznać ich zdanie na temat omawianej przez Polskę i Czechy propozycji porozumienia. Dodała, że dalsze negocjacje ze stroną polską będą nawiązywać do stanowisk wypracowanych dotąd przez resorty środowiska i spraw zagranicznych.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty