Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

W Stanach Zjednoczonych oficjalnie nie zidentyfikowano jeszcze żadnego przypadku nowego szczepu. Fot. pixabay.com / FF16 (CC0 domena publiczna)
W Stanach Zjednoczonych oficjalnie nie zidentyfikowano jeszcze żadnego przypadku nowego szczepu. Fot. pixabay.com / FF16 (CC0 domena publiczna)
Amerykańskie media podkreślają, że wykrycie nowej wersji koronawirusa o nazwie Omikron daje nam tylko dowód, że pandemia się jeszcze nie skończyła.
W Stanach Zjednoczonych oficjalnie nie zidentyfikowano jeszcze żadnego przypadku nowego szczepu.

Władze w USA podkreślają, iż nieuniknione jest, że nowy wariant pojawi się w pewnym momencie, ale nowe ograniczenia powinny dać federalnym agencjom zdrowia i ich globalnym odpowiednikiem więcej czasu na zapoznanie się z nowym szczepem.

Biały Dom od poniedziałku wprowadził zakaz podróży z krajów południowej części kontynentu afrykańskiego. Jednak główny wirusolog kraju, dr Anthony Fauci podkreśla, że nie ma w 100 procentach pewności, że tej odmiany wirusa już nie ma w Stanach Zjednoczonych.

- Nie zdziwiłbym się, gdyby tak było, że już jest w USA. Jeszcze tego nie wykryliśmy, ale kiedy ten szczep zaczyna występować i wykazuje taki stopień zakażeń oraz mamy przypadki związane z podróżami z krajów, które mają już tą odmianę jak np. Belgia, to prawie zawsze będzie się taki wirus rozchodził - podkreśla dr Anthony Fauci.

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom poinformowało, że jeśli pojawi się nowy wariant, agencja spodziewa się, że przypadki te zostaną szybko zidentyfikowane za pomocą krajowego systemu nadzoru zakażeń koronawirusa.
Relacja Jana Pachlowskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty