Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Amerykanie korzystają ze zniżek zarówno tradycyjnie w sklepach jak i w internecie. Fot. pixabay.com / un-perfekt (CC0 domena publiczna)
Amerykanie korzystają ze zniżek zarówno tradycyjnie w sklepach jak i w internecie. Fot. pixabay.com / un-perfekt (CC0 domena publiczna)
Miliony Amerykanów planuje zrobić zakupy podczas dzisiejszego "Czarnego Piątku". Media w USA podkreślają, że ludzie chcą nadrobić stracony czas ze względu na pandemię COVID-19. Amerykanie korzystają ze zniżek zarówno tradycyjnie w sklepach jak i w internecie.
Black Friday jest początkiem świątecznego sezonu robienia zakupów, który kończy się z końcem roku. Narodowa Federacja Sprzedaży Detalicznej prognozuje, że w tym czasie Amerykanie wydadzą 859 miliardów dolarów - o 10 procent więcej niż przed rokiem.

Najchętniej nabywana jest teraz elektronika, sprzęt fitness oraz odzież.

Tym razem podczas całego "Czarnego Piątku" duże zakupy ma zrobić 64 procent społeczeństwa, w zeszłym roku to było 51. Apetyt na wydatki świąteczne pojawia się nawet wtedy, gdy inflacja podniosła ceny wielu produktów.

Sondaż Gallupa wykazał, że Amerykanie spodziewają się wydać w tym roku średnio 886 dolarów na prezenty świąteczne, nieco więcej niż w zeszłym roku. Co ciekawe, jeden na trzech Amerykanów w dalszym ciągu spłaca dług zaciągnięty na kartach kredytowych na zakupy świąteczne z 2020 roku.

Przewiduje się, że Amerykanie wydadzą 36 miliardów dolarów online od Święta Dziękczynienia do tzw. Cyber-Poniedziałku. To stanowi około 17 procent całego sezonu świątecznego.
Relacja Jana Pachlowskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty