Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Filharmonia_Narodowa
źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Filharmonia_Narodowa
45 pianistów z 14 krajów, w tym dziewięciu Polaków zmierzy się drugim etapie 18. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego.
W Filharmonii Narodowej w Warszawie rozpoczęły się przesłuchania kolejnych pianistów z całego świata.

Wśród Polaków zakwalifikowanych do drugiego etapu przed jurorami zaprezentują się dzisiaj: Szymon Nehring, Viet Trung Nguyen reprezentujący Wietnam i Polskę oraz Kamil Pacholec. W kolejnych dniach zagrają: Marcin Wieczorek, Andrzej Wierciński, Piotr Alexewicz, Adam Kałduński, Mateusz Krzyżowski i Jakub Kuszlik.

Do kolejnej rundy zmagań jury dopuściło: 8 pianistów z Japonii, 7 z Chin i 5 z Włoch, a także uczestników z Kanady, Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Słowenii, Armenii, Hiszpanii i Łotwy.

Do Konkursu zakwalifikowano 87 pianistów z 18 krajów, w tym 16 Polaków. Uczestników trzeciego etapu poznamy 12 października, finalistów 16 października, a zwycięzcę Konkursu - 20 października. Otrzyma on złoty medal i nagrodę wysokości 40 tysięcy euro.

Polskie Radio ufundowało nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie mazurków. Wyróżnienie to przyznawane jest przez publicznego nadawcę od pierwszego konkursu w 1927 roku.

Całość Konkursu transmituje Program Drugi Polskiego Radia - współorganizator wydarzenia. Specjalne pasma poświęcone konkursowi przygotowały wszystkie programy Polskiego Radia, a audycje można znaleźć w specjalnym serwisie multimedialnym. Polskie Radio jest patronem medialnym wydarzenia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty