Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Bruksela. Fot. Jacek Rujna [Radio Szczecin/Archiwum]
Bruksela. Fot. Jacek Rujna [Radio Szczecin/Archiwum]
Władze Brukseli zachęcają ludzi do szczepień przeciw koronawirusowi i oferują darmowe testy PCR dla tych, którzy przyjmą preparaty.
Belgijska stolica ma najniższy wskaźnik zaszczepienia ze wszystkich regionów w kraju. W pełni zaszczepionych jest nieco ponad połowa mieszkańców. Dla porównania we Flandrii, która wypada najlepiej, to ponad 78 procent.

Władze Brukseli ubolewają, że mimo dowodów na skuteczność szczepień w walce z koronawirusem, wielu mieszkańców stolicy wciąż jest nieufnych i niechętnych.

Dotychczasowe kampanie zawiodły i teraz postanowiono zaoferować darmowe testy wszystkim, którzy zaszczepią się do końca października. Przypuszcza się bowiem, że zapotrzebowanie na testy wzrośnie w momencie wprowadzenia w Brukseli obowiązkowych karnetów covidowych.

Dokumenty zaświadczające o szczepieniu, negatywnym teście, lub przebytym zakażeniu będą konieczne, by wejść do kawiarni, restauracji, klubów sportowych, kin czy teatrów.

Dokumenty miały zacząć obowiązywać od najbliższego piątku, ale termin przesunięto na połowę października, bo nie zostały sfinalizowane jeszcze wszystkie procedury.
Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty