Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Paryż - stolica Francji. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 domena publiczna)
Paryż - stolica Francji. Fot. pixabay.com / Pexels (CC0 domena publiczna)
Francuski rząd poinformował o złagodzeniu restrykcji sanitarnych w departamentach, w których notowany jest niski wskaźnik zakażeń.
Luzowanie obostrzeń dotyczy między innymi placówek szkolnych oraz miejsc kultury.

Rzecznik rządu Gabriel Attal poinformował o poluzowaniu restrykcji sanitarnych podczas konferencji prasowej, która odbyła się po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa do spraw Covid-19. "Od 4 października w departamentach, w których wskaźnik utrzymuje się poniżej progu 50 zachorowań na 100 tysięcy testów zniesiony zostanie obowiązek noszenia masek w szkołach podstawowych" - ogłosił rzecznik rządu. Obecnie przepis ten dotyczy uczniów powyżej 6 roku życia.

Gabriel Attal dodał, że na początku października w departamentach notujących niski poziom zachorowań zostanie zniesiony limit osób w teatrach, kinach i innych ogólnodostępnych miejscach.

Jednocześnie francuskie władze ogłosiły, że przedłużą nakaz stosowania paszportu sanitarnego w miejscach publicznych. Wstępnie informowano, że przepis ten ma obowiązywać do 15 października. Rząd zapowiedział jednak, że nakaz posiadania dokumentu będzie obowiązywał wyłącznie w regionach, w których notowany jest wzrost liczby zachorowań lub niski poziom zaszczepienia.
Relacja Stefana Foltzera [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty