Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Fot. Jan Pachlowski [Radio Szczecin]
Stany Zjednoczone złagodzą ograniczenia dotyczące podróży dla w pełni zaszczepionych gości z Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej.
Częściowe restrykcje dla podróżujących miałyby zostać zniesione od listopada. W związku z pandemią podróżowanie do USA zostało wstrzymane w marcu 2020 roku.

Nie jest to jeszcze oficjalna informacja, która napłynęła z Białego Domu, ale amerykańskie media powołują się na swoje źródła w administracji prezydenckiej Białego Domu. Doniesienia te mają pochodzić z przygotowanych już protokołów. Stacja CNN podkreśla, że to znakomita wiadomość dla tysięcy obywateli z Europy, którzy od początku pandemii nie mogli się widywać ze swoimi rodzinami w Stanach Zjednoczonych.

Informacje te z radością zostały przyjęte przez branżę turystyczną, która od dawna lobbowała za zniesieniem niektórych przepisów uniemożliwiających turystykę międzynarodową. Linie lotnicze, hotele i grupy hotelarskie wyraziły poparcie dla zezwolenia na powrót do Stanów Zjednoczonych zaszczepionych turystów z zagranicy.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty