Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Straż Graniczna poinformowała, że w rejonie przygranicznym z Białorusią znaleziono w niedzielę zwłoki trzech osób.
- Śledztwo prowadzi prokuratura - powiedziała Anna Michalska ze Straży Granicznej. - Prawdopodobnie to imigranci. Czynności są w toku.

Także w niedzielę funkcjonariusze Straży Granicznej wspólnie ze strażakami, Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym i policją przez kilka godzin prowadzili akcję ratowniczą na bagnach w rozlewisku rzeki Supraśl przy granicy polsko-białoruskiej. Uratowano ośmiu imigrantów - pięciu mężczyzn i trzy kobiety. Cudzoziemcy nie mogli wydostać się z bagna i byli wycieńczeni. Siedem osób trafiło do szpitali, jedna pozostaje pod opieką Straży Granicznej.

Osoby te są najprawdopodobniej obywatelami Syrii i wśród nich jest jeden obywatel Konga. W innej części Podlasia, w okolicach miejscowości Frącki zmarł imigrant, który nielegalnie przekroczył granicę. Przyczyną śmierci mogło być wychłodzenie organizmu. Podróżujących z nim dwóch innych mężczyzn, najprawdopodobniej z Iraku, trafiło do szpitali w Suwałkach i Augustowie.

Od początku września Straż Graniczna odnotowała już ponad 3 tysiące 800 prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią.
- Śledztwo prowadzi prokuratura - powiedziała Anna Michalska ze Straży Granicznej.
Rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej major Katarzyna Zdanowicz poinformowała, że sprawę przejęła prokuratura.
W niedzielę także uratowano ośmiu imigrantów, którzy utknęli na bagnach w rozlewisku rzeki Supraśl w okolicach Michałowa. - To około 10 kilometrów od polsko-białoruskiej granicy - dodała major Katarzyna Zdanowicz.
- Osoby te - jak mówi Katarzyna Zadanowicz - były wycieńczone i nie mogły wydostać się samodzielnie z bagna.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty